Zamknij

Solidny pracodawca, godny zaufania partner i dobry sąsiad. Tak działa Goodvalley Polska

Artykuł sponsorowany Goodvalley + 13:38, 10.04.2025 Aktualizacja: 14:13, 10.04.2025
Skomentuj Gospodarstwa Goodvalley, fot. materiały prasowe Gospodarstwa Goodvalley, fot. materiały prasowe

Materiał reklamowy na zlecenie 

Już od ponad 30 lat Goodvalley Polska prowadzi działalność na Pomorzu, oferując przy tym nie tylko stabilne zatrudnienie, ale także dbając o społeczności i otoczenie, w którym funkcjonuje.

Zrównoważona produkcja, hodowla i praktyki rolnicze prowadzone z troską o środowisko naturalne, jak również zaangażowanie w działania na rzecz miejscowej wspólnoty sprawiają, że firma na stałe wpisała się w gospodarczy krajobraz regionu.

Goodvalley to synonim nowoczesnego polskiego rolnictwa, opartego na tradycyjnych wartościach, a działalność firmy to dowód na to, że zrównoważony rozwój może iść w parze z jakością dostarczanych produktów, a także rozwojem biznesowym i regionalnym. Inicjator modelu „od pola do stołu” od samego początku pracował w duchu zrównoważonego rolnictwa, a 5 lat później rozszerzył działalność o przetwórstwo. Obecnie na terenie woj. pomorskiego prowadzi 28 lokalizacji, działa na ponad 12 500 tys. ha ziemi i pól. Ma też 8 biogazowni, które wyprodukowały  łącznie 808 064 MWh zielonej energii. W Nacławiu ciepło z biogazowni ogrzewa szkołę, świetlicę i spółdzielnię mieszkaniową, zapewniając zrównoważone źródło energii.

Stabilny pracodawca i sprawdzony partner

Goodvalley Polska tworzy ponad 1400 miejsc pracy, zarówno w swoich zakładach produkcyjnych, jak i strukturach biurowych. Prowadzenie działalność zgodnie z modelem „od pola do stołu” pozwala pracownikom rozwijać się zarówno np. w obszarze rolnictwa, jak i sprzedaży czy zrównoważonego rozwoju.

Firma jest też ważnym partnerem i dostawcą wiedzy dla lokalnych rolników. Skupując co roku zboża od ok. 100 gospodarzy indywidualnych, zapewnia im rynek zbytu. Jeśli chodzi o produkcję roślinną, to w niemal każdej z lokalizacji współpracuje z przynajmniej z jednym „sąsiadem” – indywidualnym lub spółką rolną. W ramach tej kooperacji, w zamian za m.in. poferment z biogazowni, partnerzy umożliwiają firmie przejazd maszyn. Goodvalley gospodaruje także na nieuprawnianych polach swoich sąsiadów, prowadząc na nich zasiewy i gwarantując im możliwość odkupu plonów z tych pól.

Lokalni rolnicy współpracują z firmą, świadcząc usługi tj. załadunek, uprawa, przewóz sprzętu w odległych lokalizacjach. W niektórych lokalizacjach Goodvalley i sąsiedzi wzajemnie udostępniają sobie miejsca parkingowe - firma oferuje bezpieczny parking dla maszyn sąsiadów, a sama korzysta z ich podwórek na weekendowe parkowanie.

Goodvalley dba także o grunty, na których gospodaruje, wdrażając rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego czy regeneratywnego, co przyczynia się do utrzymania dobrej kondycji gleb, a także bioróżnorodności. Rozwiązania te pozwalają też ograniczyć wpływ produkcji na środowisko naturalne.

Wkład w rozwój lokalnej gospodarki

Wzmacnianie lokalnej i krajowej gospodarki, a także troska o społeczność, w której funkcjonuje na co dzień ma wielkie znaczenie dla Goodvalley.

W ramach programu „Działajmy razem” Goodvalley finansuje projekty, które są inicjowane przez lokalną społeczności i później wspólnie realizowane. Do nich zalicza się m.in. działania edukacyjne, promocję zdrowego stylu życia i wsparcie lokalnych wydarzeń oraz drużyn sportowych, a także rewitalizację otoczenia.

Przykładem są oświetlenie i zasadzenie roślin w Nowej Wsi w gminie Przechlewo, organizacja zajęć przyrodniczych i ekologicznych dla dzieci w Konarzynach, realizowany wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Kuślinie projekt Zielony Zakątek; czy budowa Wiaty dla Przedszkolaka w gminie Koczała, modernizacja placu zabaw i stworzenie Magicznego Ogrodu Przedszkolaka w gminie Chojna oraz inicjatywa Piękniejsza Wieś w gminie Polanów. To tylko mała garść projektów, które na przestrzeni lat zostały zrealizowane.

Zaangażowanie to potwierdzają liczne nagrody, w tym przyznany na początku 2025 roku Gryf Gospodarczy w kategorii Lider Zielonej Transformacji. Goodvalley uczestniczy także w programie Fair Play, skupiającym firmy kierujące się etyką, czyli właściwym zarządzaniem relacjami z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną oraz władzami. Aby zapewnić lokalnej społeczności dostęp do produktów marki Dolina Dobra, której producentem jest Goodvalley, w Przechlewie funkcjonuje sklep firmowy, gdzie można zaopatrzyć się w ten świetnej jakości asortyment.

Gospodarstwa Goodvalley, fot. materiały prasowe

Materiał reklamowy na zlecenie 

(Artykuł sponsorowany Goodvalley)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%