Po raz pierwszy w historii uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie i zawodnicy LKS Brda stanęli na podium Finału Krajowego Czwórboju Lekkoatletycznego. Podczas zawodów rozegranych w dniach 15-16 czerwca w Olecku wywalczyli brązowe medale. To jednak nie wszystko, bo zaledwie kilka dni później Aleksander Michałejko i Filip Bandarew stanęli na drugim stopniu podium podczas XXXII Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.
W finale w Olecku rywalizowali mistrzowie województw z całej Polski. Zawodnicy mierzyli się w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal lub wzwyż, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 1000 metrów.
Historyczny sukces wywalczyli Aleksander Michałejko, Filip Bandarew, Hubert Dobek, Ivan Markhaiuk, Antoni Szopiński oraz Michał Szczech. Podopieczni trenera Mariusza Rutkowskiego zakończyli zmagania na trzecim miejscu w kraju.
Świetnie spisał się Filip Bandarew, który okazał się najlepszy w rzucie piłeczką palantową. Jego wynik – 79 metrów – dał mu pierwsze miejsce w tej konkurencji.
Bardzo blisko podium był także Aleksander Michałejko. Zajął czwarte miejsce w biegu na 60 metrów oraz w klasyfikacji wielobojowej.

W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Gminy Przechlewo składam ogromne gratulacje dla naszych wspaniałych zawodników. Pokazaliście niesamowity charakter, wolę walki i sportową pasję – podkreśla wójt gminy Przechlewo Andrzej Żmuda-Trzebiatowski.
Samorządowiec podziękował także trenerowi Mariuszowi Rutkowskiemu, dyrekcji szkoły oraz rodzicom młodych sportowców za wsparcie i stworzenie warunków do rozwoju talentów.
Brązowy medal zdobyty w Olecku przejdzie do historii szkoły i klubu LKS Brda Przechlewo. Młodzi lekkoatleci po raz pierwszy stanęli na podium finału krajowego czwórboju lekkoatletycznego, zapisując się złotymi zgłoskami w historii lokalnego sportu.

To nie jedyny powód do dumy dla młodych lekkoatletów z Przechlewa. W dniach 20-21 czerwca Aleksander Michałejko i Filip Bandarew znakomicie zaprezentowali się podczas XXXII Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.
Filip Bandarew wywalczył srebrny medal w rzucie piłeczką palantową. W eliminacjach osiągnął świetny wynik 74 metrów, a w finale zajął drugie miejsce. Obecnie jest liderem krajowych tabel w swojej kategorii wiekowej.
Drugim wicemistrzem kraju został także Aleksander Michałejko. W biegu na 300 metrów ustanowił dwa rekordy życiowe, a w finale uzyskał czas 39,77 sekundy, co daje mu czwarte miejsce w krajowym rankingu U14.
W Łodzi wystąpili również Antoni Szopiński, Hubert Dobek, Wojciech Florek, Jakub Malecki, Aleksander Charęza, Natan Niżyński ze Szkoły Podstawowej w Rzeczenicy oraz Ivan Markhaiuk, który zajął 11. miejsce w rzucie piłeczką palantową.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu czluchowinfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz