Rada Gminy Koczała jednogłośnie udzieliła wójtowi Grzegorzowi Pietrzakowi wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. Podczas czwartkowej sesji 25 czerwca, wszyscy obecni radni poparli działalność włodarza.
Ubiegłoroczny budżet gminy zamknął się dochodami na poziomie 31 mln zł oraz wydatkami w wysokości 33 mln zł. Na inwestycje samorząd przeznaczył 12 mln zł, z czego około 75 procent stanowiły środki pozyskane z zewnętrznych programów dofinansowania.
Jak podkreśla wójt Grzegorz Pietrzak, miniony rok przyniósł realizację kilku ważnych przedsięwzięć.
12 milionów wydaliśmy na inwestycje, z czego 75 procent to dofinansowania zewnętrzne. Najważniejsze zadania to budowa nowej stacji uzdatniania wody, która zastąpiła blisko 50-letnią infrastrukturę, termomodernizacja budynku urzędu gminy wraz z montażem instalacji fotowoltaicznych i wymianą źródeł ciepła, a także modernizacja dróg, między innymi na odcinkach Koczała – Płocicz i Koczała – Załęże oraz remonty dróg osiedlowych – mówi wójt.
Przed głosowaniem dotyczącym absolutorium odbyło się również ślubowanie nowego radnego. Mandat objął Andrzej Pietruś, który zastąpił Mateusza Pogranicznego. Poprzedni radny złożył mandat wiosną tego roku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu czluchowinfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz