Pięć razy interweniowali w miniony weekend policjanci z drogówki w powiecie człuchowskim wobec osób poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych znalazł się 15-letni mieszkaniec gminy Człuchów, który kierował hulajnogą elektryczną, mając prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie.
Kontrole prowadzono od 19 do 21 czerwca. Funkcjonariusze zatrzymali czterech rowerzystów i jednego użytkownika hulajnogi elektrycznej.
Badania wykazały, że dwóch kierujących znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, a trzech było nietrzeźwych. W czterech przypadkach policjanci nałożyli mandaty.
Najpoważniejsza sytuacja dotyczyła nastolatka z gminy Człuchów. Chłopak kierował hulajnogą elektryczną, mając blisko 1,3 promila alkoholu. Sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.
Policjanci przypominają, że nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na koncentrację, wydłuża czas reakcji i utrudnia ocenę sytuacji na drodze. Dotyczy to nie tylko kierowców samochodów, ale także rowerzystów i osób poruszających się hulajnogami elektrycznymi.
Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przypominają, że po spożyciu alkoholu lepiej zrezygnować z jazdy i wybrać inny sposób powrotu do domu.
Źródło: KPP w Człuchowie
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu czluchowinfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz