Przez dziesięciolecia wychowywały kolejne pokolenia dzieci i uczniów z Człuchowa. Teraz kończą swoją zawodową drogę. Mariola Wójcik, dyrektorka Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki, oraz Jadwiga Suchacka, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1, przechodzą na emeryturę po ponad 40 latach pracy.
W czwartek 25 czerwca w obu placówkach odbyły się uroczyste pożegnania. Nie zabrakło kwiatów, podziękowań i wzruszeń.
Obie dyrektorki przez całą swoją karierę zawodową pracowały tylko w jednej placówce.
Mariola Wójcik rozpoczęła pracę w październiku 1985 roku w ówczesnym Przedszkolu nr 2. W marcu 2015 roku objęła stanowisko dyrektora i pełniła tę funkcję aż do przejścia na emeryturę.

Z kolei Jadwiga Suchacka rozpoczęła pracę jako nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 im. chor. Zdzisława Pilawy. Od 1991 roku była wicedyrektorką szkoły, a od 2016 roku kierowała placówką jako dyrektorka.

W Przedszkolu Miejskim im. Jacka i Agatki dzieci przygotowały specjalną akademię, podczas której podziękowały swojej dyrektorce za lata pracy.
W Szkole Podstawowej nr 1 pożegnanie Jadwigi Suchackiej odbyło się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas ósmych. Były podziękowania, życzenia oraz chwile pełne emocji.

Od 1 września obowiązki dyrektorki Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki przejmie Monika Gradek, zaś nową dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1 zostanie Barbara Kubiak-Jażdżewska.
Dla obu placówek będzie to początek nowego rozdziału, a dla odchodzących dyrektorek – zakończenie wieloletniej pracy, podczas której towarzyszyły edukacji kilku pokoleń mieszkańców Człuchowa.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu czluchowinfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz